Sanal Gerçeklik (VR)

Sanal Gerçeklik Nedir?

Kullanıcıya daha gerçekçi, daha etkileyici bir 3d deneyim sunan Sanal Gerçeklik yani Virtual Reality; kişiyi görsel, duyusal ve işitsel olarak bulunduğu mekandan ayırarak, başka dünyalara ışınlıyor...

    

Sanal gerçeklik; VR gözlük ve ekipmanlar sayesinde kişinin bulunduğu ortamdan ayrılarak, kendisi için bilgisayar ortamında hazırlanan bambaşka mekanlara gitmesine olanak sağlıyor. 360 panoramik fotoğraf ya da 360 video yerine tamamen organik 3d modelleme ile yaratılan mekanlar kişiye daha çarpıcı ve etkileyici deneyim sunuyor.

Sanatek olarak; gerçekte var olan ya da olmayan mekanları aslına en uygun şekilde bilgisayar ortamında modelleyerek, gerçeğe en yakın sanal gerçeklik uygulamaları geliştiriyoruz.

SANAL GERÇEKLİK TEKNOLOJİSİ İLE NELER YAPILABİLİR

Eğitim; Sanal gerçeklik teknolojisi ile sanal bir sınıf oluşturup, kişileri o sınıfa ışınlayıp, bir arada ders dinletebilir ya da ameliyathane ortamında, hasta üzerinde sanal bir ameliyat gerçekleştirebilirsiniz.

Turizm; Dünyanın farklı yerlerindeki milyonlarca mekana ışınlanabilir, gezebilir, farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

İnşaat; Henüz tasarım aşamasındaki inşaat projelerinize daha bitmeden müşteriyi ışınlayabilir, projenin her noktasında  macera oyunu oynar gibi gezinmesini, projeyi keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Eğlence; Oyunları ekrandan izlemek yerine oyunun içerisine girebilir, arkanızdan sinsice yaklaşan düşmanın nefesini ensenizde hissedebilir ya da uçak kullanabilir, son model bir araba ile hız yapıp yolların tozunu attırabilirsiniz.

Sağlık; Daha çok çeşitli fobilerin tedavisinde kullanılabilir. Sanal dünyada topluluk karşısında konuşma yapabilir, tehlikeli hayvanların arasında gezebilir veya bir gökdelenin en tepesinden şehri seyredebilirsiniz.